Jak mierzyć rękawiczki?

Nasze rękawiczki produkujemy w 4 rozmiarach damskich (17, 18, 19, 20) oraz 5 męskich (20, 21, 22, 23, 24). Zasada numeracji jest bardzo prosta. Dany rozmiar oznacza obwód dłoni w cm zmierzony wzdłuż linii kostek ale bez kciuka. Dokładnie tak jak jest to pokazane na poniższym zdjęciu:

Pomiar należy wykonać dość ściśle, na wyprostowanej dłoni. Otrzymany wynik w centymetrach jest właśnie Twoim rozmiarem rękawiczek. Jeżeli otrzymałeś wynik np. między 20cm a na 20,5cm zaokrąglaj w dół, powyżej 20,5 cm zaokrąglaj w górę. Jest to metoda prosta i bardzo skuteczna. Sprzedaliśmy już bardzo wiele rękawiczek drogą wysyłkową i ta metoda jest skuteczna w niemal każdym przypadku.

Dlaczego nie uwzględniamy długości palców? Różnice w długości palców pomiędzy poszczególnymi rozmiarami wynoszą mniej niż 0,5cm a pomiar jest obarczony dużą możliwością błędu. Dlatego pomiar ten nie pozwala na jednoznaczne i trafne zmierzenie długości palca. Opierając się na naszym wieloletnim doświadczeniu w sprzedaży wysyłkowej wiemy, że wprowadzało to zamęt wśród Klientów. Przeprowadziliśmy już kilka tysięcy transakcji internetowych i proszę nam zaufać, że długość palców w naszych rękawiczkach jest tak dobrana, że w 99% rękawiczki pasują tylko na podstawie pomiaru obwodu dłoni.

Rozmiar w centymetrach a rozmiar w calach.

Często rozmiary rękawiczek podawane są w calach, np. rozmiar 7 lub 7,5. Zasada określenia rozmiaru jest identyczna jak opisana wcześniej jednak wynik podawany jest w calach.Często są to cale francuskie (od dawna Francja przoduje w modnych strojach) lub w dalekowschodnich produktach cale angielskie (choć tutaj rozmiary są czasami trudne do odgadnięcia). Aby przeliczyć rozmiar w calach na rozmiar w cm należy skorzystać z prostego wzoru:

Rozmiar(cm)=Rozmiar(cale)*2,707(cal francuski)

Rozmiar(cm)=Rozmiar(cale)*2,54(cal ang)

Jak widzisz rozstrzał rozmiarów może być dość duży dlatego najlepiej wykonać prosty pomiar obwodu dłoni. Teoretycznie przyjmuje się takie zależności między rozmiarami:

cm
17
18
19
20
21
22
23
24
cale
6
6,5
7
7,5
8
8,5
9
9,5
© 2024 EuroFarex.pl projekt i programowanie © rysie.com